glotpress_logo_155_108

Překlady do češtiny

Před nějakou dobou jsem začal řešit překlady některých pluginů na našich oddílových stránkách, které děláme s pár kamarády http://petkapraha.cz/.  Stáhnul jsem si Poedit a začal jsem překládat. A postupem času jsme začali řešit, jak to udělat když nás bude chtít překládat. Nebo kontrolovat po sobě naše jednotlivé překlady. A přemýšlel jsem jak na to.

Prošel jsem přímo WordPress.org a to jak se překládá celý WordPress a dole v zápatí jsem objevil odkaz na GlotPress. Začal jsem to zkoumat a přišlo mi to na překlady dobré. Další moje myšlenka tedy byla, jak to zprovoznit. Hledal jsem a na Githubu jsem objevil GlotPress. Stáhnul jsem si ho a začal zkoušet, nainstaloval jsem to a začal si s tím hrát.

První překážka kterou jsem objevil bylo to, že vývojář GlotPressu ještě nemá integrovanou zprávu uživatelů, což mě při prvním zjištění docela odradilo. Na druhou stranu jsem začal hledat, jak by to šlo udělat. Návod jsem kupodivu našel docela rychle, asi nejsem první kdo to řeší. Podle návodu jsem zprovoznil i registrování za pár minut i z ozkoušením. Nakonec jsem zjistil, že je to velice jednoduché. Stačí co souboru gp-config.php přidat dva řádky kódu a propojit tak databázi uživatelů WordPressu a GlotPressu.

define(‚CUSTOM_USER_TABLE‘, ‚wp_users‘);
define(‚CUSTOM_USER_META_TABLE‘, ‚wp_usermeta‘);

(samozřejmě prefix tabulek wp_ upravíte podle těch, které máte ve své instalaci WordPressu)

Po tom co mi všechno začalo fungovat, jsem zkusil nějaké testovací uživatele a možnost překládat. Vše funguje jak má, takže s tím můžu mezi lidi.

 

2 komentáře u “Překlady do češtiny

Napsat komentář