Dropbox rozdává 5 GB zdarma

Dropbox již pár dní nabízí rozšíření základního prostoru o dalších 5GB zdarma. V základu je dropbox 2GB, ale dá se rozšířit přizváním dalších lidí, co dropbox ještě nemají a nebo ještě další možností, která bude popsána jindy.

A jak vlastně docílit toho, aby jste mohli tuto funkci využít. Nainstalovat si testovací verzi dropboxu z odkazů na konci článku.

Dále se při vložení jakéhokoliv média do počítače v dialogu (viz obrázek) zobrazí další položka “Import picture and videos” a v pravé dolní liště kde je malá ikonka dropboxu se změní na malý fotoaparát a napíše že importuje fotky.

Pokud tuto funkci použijete poprvé, při nahrání první fotky do složky se Vám přičte 500MB a při nahrání další 500MB skrz tento import se Vám opět přičte místo. Když nahrajete 5GB fotek tak fotky z dropboxu klidně můžete smazat a místo 2GB budete mít rázem 7GB. Což už je na sdílení docela dobré.

Vlastní zkušenosti: Osobně jsem zkoušel importovat fotky a videa z flešky které jsem tam nahrál ze svých dat a nefungovalo to. Je potřeba si vzít foťák a nafotit fotky přímo na kartu a následně jí vložit do počítače a použít import. Následně funguje vše bez problémů.

Přeji veselé zvětšování prostoru.

Nová verze nabízí import ze zařízení, pomocí kterého si můžete načerpat další prostor

Stažení verzí přímo tady, ale je dobré zkontrolovat tento odkaz jestli se neobjevila nová verze.

Windows Dropbox 1.3.17

Mac OS X Dropbox 1.3.17

Napsat komentář