Pražská muzejní noc 2011

Pražská muzejní noc už se letos koná už po 8. Akce je pro většinu pražanů už součástí předprázdninových aktivit. Každý rok se otevřou v jeden večer brány vybraných muzeí pro návštěvníky buď zadarmo nebo za symbolické vstupné.

Každý rok se akce snaží být něčím zajímavý a nová. V minulých letech se například zaměřovala na zajímavý doprovodný program a rozšiřování muzeí o další a další zajímavá místa.

V letošním roce se zaměřila nejen pražská muzejní noc na integrování moderních technologií do svého repertoáru.

Například si na vybraných místech bude moc pomocí QR-Kódů získat informace na vybraných stránkách. Na jiném místě za bude naistalovaný bluetooth hot-spot a bude možno si přímo stáhnout průvodce do mobilu.

A celou akci k dokonalosti doplňuje FOURSQUAREGOWALLA. Obojí to jsou technologie pro sdílení polohy na internetu s přáteli. A je to i možnost se zpětně podívat kde jsme byli. Můžete tak dávat i typy pro přátele kam jít a kde je to zajímavé.

A na závěr snad výhled do příštích let. Myslím že se v příštích letech objeví aplikace i pro smartphony, ať z počátku nejspíš od iPhone a Android, postupem času i pro další systémy. Následně by akce mohla dostat další potencionální význam. Teď už jen přikládám odkaz na oficiální stránky pražské muzejní noci.

A přeji příjemné chození po muzeích.

Napsat komentář